Strefa pacjenta

Informacje dla pacjentów

Zapraszamy pacjentów do udziału w badaniach klinicznych prowadzonych w naszym ośrodku.

Badania kliniczne są warunkiem niezbędnym do wprowadzenia nowych terapii i leków.
Współczesna medycyna stale się rozwija, ale pomimo olbrzymiej wiedzy na temat chorób oraz wielu dostępnych leków, w niektórych przypadkach lekarze są bezradni w starciu z chorobami, dlatego konieczny jest rozwój substancji pozwalających je leczyć. Substancje te, wchodzące później w skład poszczególnych leków dających nowe możliwości leczenia, są pozyskiwane oraz testowane na drodze wieloletnich testów laboratoryjnych oraz prób na zwierzętach doświadczalnych. Te substancje, które rokują największe nadzieje na skuteczną walkę z chorobami, poddawane zostają testom z udziałem ludzi czyli badaniom klinicznym.

W badaniach klinicznych najważniejsze jest bezpieczeństwo pacjenta i zabezpieczenie jego praw, dlatego wszelkie badania muszą być prowadzone zgodnie z wytycznymi Good Clinical Practice (w skrócie GCP), czyli Dobrej Praktyki Klinicznej (DPK).

Dlaczego warto brać udział w badaniach klinicznych

Uczestnik badania otrzymuje:
Bezpłatną diagnostykę, badanie kontrolne i leczenie w ramach badania klinicznego
Dostęp do innowacyjnych produktów leczniczych niedostępnych lub trudno dostępnych dla pacjentów
Dostęp do fachowej kadry specjalistów i opieki na najwyższym poziomie

Obecnie prowadzimy rekrutacje w badaniu – wirus grypy, endometrioza, nadciśnienie tętnicze

 

 

Endometrioza

Jeżeli występują u Pani dolegliwości bólowe i/lub inne rodzaje dyskomfortu zlokalizowane w podbrzuszu (miednicy mniejszej), których występowanie i nasilenie powiązane jest z cyklami miesiączkowymi, to ich przyczyną może być ENDOMETRIOZA.

Istnieje obecnie możliwość zarejestrowania się do udziału w międzynarodowym badaniu klinicznym, w którym stosowane jest leczenie lekiem doustnym.

Informacja ta jest skierowana do pacjentek w wieku od 18 do 45 lat, u których zdiagnozowano już  ENDOMETRIOZĘ lub od co najmniej kilku miesięcy występują dolegliwości i objawy wskazujące na możliwość istnienia ENDOMETRIOZY.

 

W przypadku zainteresowania udziałem w badaniu klinicznym prosimy o kontakt telefoniczny lub osobisty